ZVÁRAČSKÁ ŠKOLA

ZVÁRAČSKÁ ŠKOLA

PPS Group v roku 2018 otvorila v spolupráci s Výskumným ústavom zváračským v Bratislave a spoločnosťou VALTEC Zváračskú školu. Okrem spolupráce so Spojenou strednou školou v Detve tak PPS Group ponúka šancu stať sa zváračom aj ľuďom, ktorí už zo školských lavíc vyrástli, alebo so strojárstvom doteraz neprišli do kontaktu. V minulosti prechádzali výcvikom v Adaptačnom centre, no jeho kapacity aj zameranie sme sa rozhodli vylepšiť a rozšíriť v projekte Zváračskej školy.

ZVÁRAČSKÁ ŠKOLA

Prvoradým cieľom Zváračskej školy je vzdelávanie nových zváračov aj spomedzi „nestrojárov“. Ďalej zabezpečuje rekvalifikáciu a rozširovanie kvalifikácie existujúcich zamestnancov a vykonávanie špecializovaných pracovných skúšok vyžadovaných podľa technických noriem.

Zváračská škola PPS Group získala certifikát Výskumného ústavu zváračského na vedenie teoretického a praktického výcviku podľa noriem STN 05 0705 (Predpisy pre základné skúšky zváračov), ISO 9606 (Zváranie ocele, hliníka, mede, niklu a titánu) ISO 13585 (Tvrdé spájkovanie a skúška spájkovača) a ISO 14732 (Schvaľovacie skúšky operátorov tavného zvárania a zoraďovačov odporového zvárania pre plnomechanizované a automatizované zváranie kovových materiálov).

Výuka vo Zváračskej škole prebieha pod vedením jedného z našich najskúsenejších zváračov Petra Nociara.

Spolupráca s výskumom aj praxou

Odborným garantom a certifikačnou autoritou školy sa stal subjekt, ktorý je na to na Slovensku najpovolanejší – teda Výskumný ústav zváračský v Bratislave. Slávnostného otvorenia školy sa v máji 2018 zúčastnil aj jeho riaditeľ Ľuboš Lopatka, ktorý pri tej príležitosti uviedol: „Takmer každý, kto sa pohybuje v oblasti strojárenstva, je nejako spojený s Detvou. Náš ústav patrí medzi desiatku najlepších na svete, a preto je prirodzené, že spolupracujeme s tými najlepšími aj v rámci Slovenska. Osobne som veľmi rád, že má PPS Group ambíciu vychovávať novú generáciu zváračov a chceme pri tom byť nápomocní.“

Ústav napríklad školu vybavil jedinečným zváračským trenažérom, ktorý si mohli záujemcovia vyskúšať už aj na minuloročných Profesia days v Košiciach.

Technické vybavenie a podporu pre Zváračskú školu zabezpečilo ZVAR Centrum, ktoré ju vybavilo modernými zváracími agregátmi značky LORCH pre viacero druhov zvárania.

PRE ZÁUJEMCOV O ZVÁRAČSKÚ ŠKOLU

Ak máte záujem o zváračský kurz v našej škole, kontaktujte nás prosím prostredníctvom kontaktného formuláru:

    Uchádzač o kurz musí vyplniť a odoslať nasledovné tlačivo:

    DOKLAD O ZDRAVOTNEJ SPôsobilosti zvárača